Wycieczka do Mielca w ramach stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę. PDF Drukuj Email
W dniu 18.10.2018 klasa IIIa z opiekunem Małgorzatą Klecha, oraz klasa IIa z opiekunem Renatą Żak zorganizowały wycieczkę w ramach obchodów stulecia odzyskania przez Polskę nieodległości do Mielca do Muzeum Regionalnego w Pałacyku Oborskich i poznały fakty z historii miasta Mielca.

Oglądały wystawę pt. „Nasi Rycerze wolności w stulecie niepodległości”. Wzięły też udział w warsztatach edukacyjnych pt. „Nasza Niepodległość”. Wizytę w muzeum zakończyło wypełnianie przez uczniów kart pracy – podsumowujących wiedzę dzieci na temat Polski, i naszej niepodległości.
Następnie uczniowie spacerowali po parku wokół muzeum i bawili się na placu zabaw. Później dzieci przeszły bulwarami do kładki na rzece Wisłoka i udały się na mielecką Starówkę, gdzie podziwiały piękne kamieniczki i zabytkowy kościół pod wezwaniem Św. Mateusza. Wszyscy wrócili zadowoleni, ponieważ był piękny słoneczny, jesienny dzień, który sprzyjał zwiedzaniu.