Wychowanie przez sztukę PDF Drukuj Email

W dniu 9 października 2017 r. uczniowie klas I-III obejrzeli przedstawienie „Pinokio” w wykonaniu Teatru ART- RE z Krakowa. To historia drewnianego chłopca, który miał wiele przygód i nie zawsze postępował właściwie. Przez swoją lekkomyślność traci pieniądze, krzywdzi bliskich. Napotkane osoby i przeżycia uświadomiły mu, że kłamstwo i lenistwo nie popłaca. Odtąd Pinokio postępuje właściwie i staje się prawdziwym chłopcem, a nie drewnianym pajacem. Historia ta uczy nas, że nie ważne, ile błędów w życiu popełnimy, zawsze możemy zawrócić i obrać właściwy kierunek. Bo niegrzeczne dzieci za niedobre uczynki zawsze spotka kara, a leniuchowanie i stronienie od książek nie popłaca. Oglądanie przygód  Pinokia było świetną lekcją wychowawczą.