E-learning

 

NASZE SUKCESY

 

SOCRATES


 

WAŻNE STRONY

Bezpieczna Szkoła

http://bezpieczna-szkola.com/bezpieczna-szkola-2012-i-tura.html

BIP

SONDA

Co najchętniej robisz w czasie wolnym?
 
TRIUMF W ‘PRISM OF INCLUSION’ PDF Drukuj Email
Z wielką radością informujemy, że nasza drużyna w składzie:  Wiktoria Kania, Julia Totoń, Martyna Gaj i Magdalena Stępień,   zdobyła I miejsce wśród biorących udział ok. 1400 szkół z krajów Unii Europejskiej w grze dydaktycznej pt. Pryzmat włączenia (Prism of Inclusion) zorganizowanej przez program eTwinning oraz European Schoolnet w Brukseli.

Gra odbyła się w terminie od 5.04 do 9.06.17. Uczniowie mieli do rozwiązania dziewięć zadań – zagadek, pozornie skomplikowanych i zawiłych. Wymagały one jednak logicznego myślenia, wyobraźni, kreatywności oraz wiedzy z różnych dziedzin nauki: z  chemii – znajomość pierwiastków i reakcji, z fizyki -  widmo światła białego, z  matematyki – zadanie z geometrii, a nawet znajomość nut i gry na keyboardzie. Ponadto uczniowie poznali elementy geografii, gdyż należało odgadnąć i odnaleźć miejsca w Europie. Zdjęcia z tych miejsc zawierały ukryte tablety z informacjami naukowymi i ciekawostkami. Niezbędna była również znajomość j. angielskiego, choć gra rozgrywana mogła być w każdym z języków europejskich. Uczniowie musieli zapozna
 się z  alfabetem Morse’a,  alfabetem greckim, sentencjami łacińskimi, zasadami gry sudoku, bingo oraz gry w szachy. Ponadto zmagaliśmy się z czasem i transferem danych – ponieważ rozwiązania musiały być podane w ustalonym terminie, a uczniowie indywidualnie nie mogli logować się do gry. Prace przebiegały tylko pod kierunkiem nauczyciela, który posiadał hasła dostępu, co również stanowiło spore utrudnienie. Poprawne i sprawne rozwiązanie zadań było możliwe dzięki ogromnej pomocy i współpracy z  p. E. Pieróg oraz p. R. Flis.
II miejsce przypadło jednej ze szkół w Grecji.
Udział w tej grze dydaktycznej stanowi przykład podejmowanych w naszej szkole innowacji edukacyjnych oraz stosowania najnowszych  metod nauczania.
Nasi uczniowie wygrali dydaktyczne gry planszowe, które dotrą do szkoły z Brukseli drogą pocztową. Natomiast koordynator p. A. Czepiżak weźmie udział w corocznej konferencji programu eTwinning na Malcie, podczas której odbędzie sie ceremonia wręczenia europejskich nagród w projektach eTwinning za rok 2016/17.

Przykładowe zadania i tablety włączenia:

MollebuktaNorymbergaSevillaBrivabas Riga Lotwa
 
 
Byjoomla Synegy Font changer Byjoomla Synegy Font changer Byjoomla Synegy Font changer

MAPA KULTURY

 

CEO

 

KOMISJA EUROPEJSKA


 

Wolontariat


A MURY RUNĄ...

 

eTwinning

Erasmus+

FRSE

KOŁO MUZYCZNE


 

KOŁO EKOLOGICZNE

 

Blog sportowy


WERSJE JĘZYKOWE

GOŚCIMY

Naszą witrynę przegląda teraz 29 gości