MAMY „KSIĄŻKI NASZYCH MARZEŃ” PDF Drukuj Email

Szkoła Podstawowa w Chorzelowie zgłosiła udział w rządowym programie przygotowanym przez   MEN  „Książki naszych marzeń”. Program realizowany jest w roku szkolnym 2015/2016.  Realizacja programu umożliwiła zakup książek do biblioteki szkolnej w celu promocji czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz rozwijanie ich kompetencji i zainteresowań czytelniczych.
Za pieniądze z programu biblioteka szkolna zakupiła  książki, które nie są podręcznikami. Książki te zostały wybrane  przez uczniów, czyli są to lektury, którymi autentycznie są zainteresowani, bliskie ich doświadczeniom w poznawaniu i rozumieniu współczesnego świata. Książki te swoją fabułą rozbudzają ciekawość młodego czytelnika  z otaczającą go rzeczywistością i inspirują  do twórczego działania.
Podstawowym rezultatem programu ma być trwałe zainteresowanie młodych ludzi czytaniem. Aby tak się stało muszą doświadczyć przyjemności z czytania, odkryć w nim atrakcyjny sposób zdobywania wiedzy o świecie, rozwijania zdolności i zainteresowań, a także spędzania wolnego czasu.

Szczegółowe informacje  o programie:  www.men.gov.pl Departament Informacji i Promocji Ministerstwo Edukacji Narodowej
galeria zdjęć