Finalistki ogólnopolskiego programu CEO Młodzi Przedsiębiorczy PDF Drukuj Email

Zespół „Chorzelów2015” w składzie Klaudia Piękoś, Kamila Żarów, Monika Dąbrowska, Aleksandra Nowak, Patrycja Zięba i Patrycja Guźla został wyróżniony,  spośród  ponad 200 zespołów  biorących udział w programie Młodzi Przedsiębiorczy, zaproszeniem na Galę Finałową, która odbyła  się w siedzibie Narodowego Banku Polskiego w Warszawie dnia 16 czerwca  2015 r. Jury złożone z moderatorów, koordynatorów i ekspertów w dziedzinie ekonomii i marketingu wyróżniło 10 najlepszych  zespołów z całej Polski.   Wśród nich znalazła się grupa z Gimnazjum w Chorzelowie, która od marca do czerwca , pracowała pod opieką p. Renaty Flis nad realizacją zadań projektu „Zakładamy własną firmę”.

Dziewczyny postanowiły założyć  stowarzyszenie „Szeroki horyzont ‘’,którego celem jest  aktywizacja osób starszych na terenach wiejskich . Zbadały rynek, określiły docelową grupę klientów oraz zakres usług. Opracowały strategię marketingową: przygotowały plakaty, ulotki i ogłoszenia. Następnie zajęły się finansami firmy, dowiedziały się skąd można uzyskać dofinansowanie  na dalszy rozwój swojej działalności. Na koniec przygotowały analizę SWOT i prezentację projektu. Podczas gminnego festynu z okazji Dnia Dziecka w Chorzelowie  można było podejść do stoiska „Szeroki horyzont”, które oferowało ciekawe gry i zabawy pod hasłem „Poćwicz z babcią, potrenuj z dziadkiem”.

Podczas gali,  po gratulacjach złożonych przez władze Narodowego Banku Polskiego i Centrum Edukacji Obywatelskiej, nastąpiły wizyty ekspertów na stoiskach uczniowskich. Eksperci: pan Stanisław Gorący, Doradca Departamentu Edukacji i Wydawnictw NBP, pani Magdalena Sołtan-Zabielska z UM, pani Urszula Skośkiewicz, właścicielka Warszawskiego Studia Tańca, pan Ernest Wagner, dyrektor Grupy Hemnes oraz Sylwia Żmijewska- Kwiręg, dyrektora Zespołu Programów Edukacji Obywatelskiej i Ekonomicznej w CEO szczegółowo oceniali działania wyróżnionych  zespołów.  Dziewczyny miały również możliwość porozmawiać i skorzystać z doświadczenia specjalistów, przedstawić swoje pomysły i rozwiązania.  Wizyty ekspertów podsumowane zostały podczas oficjalnego panelu. Podkreślili oni  ogromne zaangażowaniem i wiedzę finalistów na temat funkcjonowania założonej działalności gospodarczej, jak również wyczucie rynku i potrzeb w społeczeństwie. Gratulowali  konsekwencji i determinacji. Uwieńczeniem panelu było wręczenie dyplomów i upominków. Na zakończenie gali zostały zaproszone, wraz z innymi finalistami, do zwiedzenia siedziby NBP. Odwiedziły gabinet numizmatyczny, wystawę historii polskiego złota, a także wystawę prac Andrzeja Heidrich’a, autora polskich banknotów.

Cieszymy się z sukcesu i zachęcamy innych do udziału w kolejnej edycji programu Młodzi Przedsiębiorczy.
                                            RF