ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA PDF Drukuj Email

W naszej szkole, w dniu 4. 05., obchodziliśmy 224 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Z tej okazji została przygotowana uroczysta akademia. Salę gimnastyczną zapełnili odświętnie ubrani uczniowie klas szkoły podstawowej oraz gimnazjaliści.
     Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu państwowego, po którym odbyła się część artystyczna, w której przypomniano sytuację polityczną Rzeczypospolitej, okoliczności uchwalenia Konstytucji, jej twórców oraz główne założenia. Społeczność szkolna miała okazję przenieść się w wiek XVIII i posłuchać, o czym rozmawiała szlachta, w tych przełomowych chwilach. Chłopcy, ubrani w piękne żupany i kontusze, przedstawili scenkę w karczmie i w sali obrad sejmowych. Piosenkę Marka Grechuty ,,Ojczyzna” pięknie wykonał  Konrad Sosiński. Uczniowie koła muzycznego zaśpiewali ,,Polonez 3 maja”. Wielkim aplauzem zebranych zakończyło się odśpiewanie ,,Bogurodzicy” przez ks. Sławomira wraz z Konradem i Jarkiem.
Dzięki zaangażowaniu występującej młodzieży, przygotowanej przez p. Renatę Flisp. Monikę Gakan na nowo przeżyliśmy to wielkie święto państwowe. O oprawę muzyczną zadbała p. Sylwia Kania oraz ks. Sławomir Krzyżanowski.
galeria zdjęć