E-learning

 

NASZE SUKCESY

 

SOCRATES


 

WAŻNE STRONY

























Bezpieczna Szkoła

http://bezpieczna-szkola.com/bezpieczna-szkola-2012-i-tura.html

BIP

SONDA

Co najchętniej robisz w czasie wolnym?
 
„Szejk” z Galicji PDF Drukuj Email
 
7 maja 2013 roku odbyła się wieczornica podsumowująca projekt edukacyjny zrealizowany przez uczniów Zespołu Szkół w Chorzelowie „Śladami Ignacego Łukasiewicza” pod opieką p. Lidii Kutrybały i p. Elżbiety Pieróg. Na spotkanie przybyli Rodzice i Dyrekcja Szkoły. Uczniowie w montażu słowno-muzycznym i w niezwykłej scenerii przybliżyli tę imponującą i nieco zapomnianą postać, która związana jest z naszym regionem, o czym należy pamiętać. Ten wybitny wynalazca, badacz, człowiek o ogromnym sercu swój początek życia rozpoczął w Zadusznikach – miejscowości oddalonej o kilka kilometrów od Chorzelowa, a matka Apolonia ze Świetlików pochodziła z Chorzelowa. Podkreślono, że to właśnie Łukasiewicz był pierwszym w świecie założycielem kopalni ropy naftowej.
W ramach realizacji uczniowie m.in.: poszukiwali w dostępnych źródłach informacji na temat tej osoby, pojechali do Bóbrki, aby zwiedzić Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego, wykonali szereg prac plastyczno - technicznych: portrety, plakaty dotyczące życia i działalności, makiety szybów naftowych, lampy naftowe, uczestniczyli w uroczystej akademii odbywającej się w Szkole Podstawowej w Padwi Narodowej. Na wzór Ignacego Łukasiewicza, który wspomagał biednych , zebrali produkty żywnościowe i chemiczne, z których przygotowali „szlachetną paczkę”. Odbyły się dwie takie zbiórki - jedna na Boże Narodzenie, a druga na Święta Wielkanocne. Dary trafiły do działu Caritas w Chorzelowie i na Kresy dla kombatantów.
Wszystkie podejmowane działania wspierał ks. Sławomir Sosnowski. Nieocenioną pomoc okazała również p. Zofia Cichoń, która wzbogaciła prywatnymi eksponatami przygotowaną wystawę oraz zadbała o słodki poczęstunek dla uczniów i gości.
Warto także pamiętać o słowach Teofila Merunowicza, które napisał po śmierci Łukasiewicza : „uszczęśliwiać i do dobrego prowadzić drugich było głównym warunkiem szczęścia dla niego (...) zasłużył on jednak na to, ażeby cały naród zaliczył jego imię do rzędu najlepszych, najszlachetniejszych synów swoich”

zobacz galerię


 
 
Byjoomla Synegy Font changer Byjoomla Synegy Font changer Byjoomla Synegy Font changer

Wolontariat


Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa


Laboratoria przyszłości

logotyp-laboratoria.png - 16.13 Kb

MAPA KULTURY

 

KOMISJA EUROPEJSKA


 

FRSE

Erasmus+

eTwinning

KOŁO MUZYCZNE


 

KOŁO EKOLOGICZNE

 

WERSJE JĘZYKOWE

GOŚCIMY

Naszą witrynę przegląda teraz 8 gości