Zwiedzamy kraj – wycieczka do Wrocławia PDF Drukuj Email
W dniach 29-30 maj 2023 klasy 8 a, 8 b oraz 7 udały się na wycieczkę do dalekiego Wrocławia. Miasto przywitało nas wspaniałą pogoda a my przystąpiliśmy do zwiedzania jego uroków. W pierwszym dniu zobaczyliśmy przepiękny rynek z ratuszem, Plac Solny oraz Uniwersytet Wrocławski. Poznaliśmy również historię słynnych krasnali oraz odwiedziliśmy najstarszą dzielnicę miasta - Ostrów Tumski. Następnie udaliśmy się na wrocławski Stadion – Tarczyński Arena, gdzie z tarasu widokowego podziwialiśmy jego wielkość i nowoczesność. Po zakwaterowaniu i obiadokolacji przejechaliśmy tramwajem pod Halę Stulecia gdzie odbywał się multimedialny pokaz fontann. Drugi dzień rozpoczął się od wyjechania na punkt widokowy w Sky Tower skąd podziwialiśmy panoramę całego Wrocławia, następnie przejechaliśmy do miejscowego ZOO by poznać zwierzęta z całego świata – a jest ich w w ZOO 14 tys! Kolejnym punktem naszej wycieczki był Ogród Japoński i jego piękno w postaci niezliczonej ilości kwiatów. Na koniec zobaczyliśmy Panoramę Racławicką i udaliśmy się w podróż do domu. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspaniałą postawę a kierownikowi i opiekunom za znakomitą wycieczkę!