E-learning

 

NASZE SUKCESY

 

SOCRATES


 

WAŻNE STRONY

Bezpieczna Szkoła

http://bezpieczna-szkola.com/bezpieczna-szkola-2012-i-tura.html

BIP

SONDA

Co najchętniej robisz w czasie wolnym?
 
„Jestem artystą przez cztery pory roku” PDF Drukuj Email
Uczniowie klas IV-VII, świetlicy w tym Szkolnego Koła Muzycznego podczas całego ubiegłego semestru jesienno- zimowego rozwijali swoje zainteresowania i umiejętności muzyczno - plastyczne. Aby zgłębiać swoje zainteresowania muzyczne, młodzi artyści klas1-3 podczas zajęć świetlicowych zgłębiali tajniki emisji głosu, poznawali zasady savoir - vivre na scenie oraz na widowni.

Efektem tych zajęć było przygotowanie koncertów: jesiennego oraz zimowego, które na stałe wpisały się w zajęcia świetlicy jako „Czwartkowe Koncert Świetlicowe”.Podczas owych zajęć, uczyli się piosenek o tematyce jesiennej i zimowej, doświadczali trudu prezentacji na forum sceny, którą wygospodarowaliśmy na świetlicy:
https://www.facebook.com/sylwia.kania.79/videos/1714925948679777

Uczniowie tworzyli również prace plastyczne inspirowane muzyką Antonia Vivaldiego z cyklu „Cztery pory roku”. Ponieważ, okres pandemii, trochę nam pokrzyżował plany, nie mogliśmy zaprezentować tych koncertów na żywo w szerszym gronie społeczności szkolnej, jak to planowaliśmy. Oprócz prac plastycznych , uczniowie rozwijali swoje zdolności dotyczące gry na instrumentach, niestety i tutaj nie mogliśmy w pełni rozwinąć skrzydeł aby pomuzykować jako zespół. Mimo tych ograniczeń, każdy kto kocha muzykę, starał się rozwijać swoje zainteresowania, szlifując technikę gry na flecie, gitarze, skrzypcach czy pianinie.

Uczniowie tworzyli również prace plastyczne inspirowane muzyką Antonia Vivaldiego z cyklu „Cztery pory roku”.

Ponadto, uczniowie próbowali swoich sił w fotografii. Obserwując zmieniającą się przyrodę, na żywo, starali zatrzymać i uwiecznić czas,  wykonując zdjęcia podczas spacerów, nie kiedy porannych innym razem również i popołudniowych. Udało się uchwycić niejednokrotnie piękny wschód czy zachód słońca, bogactwo flory czy dzikość fauny. Ten rodzaj sztuki, cieszył się wśród realizatorów ogromnym zainteresowaniem, i jak się okazało przyczynił się do większej aktywności ruchowej na świeżym powietrzu. Pozwolił również na swego rodzaju zatrzymanie się w czasie, zwolnienie tempa i obserwację piękna przyrody, które jest w zasięgu naszej ręki.

Sylwia Kania

 
Byjoomla Synegy Font changer Byjoomla Synegy Font changer Byjoomla Synegy Font changer

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa


Wolontariat


MAPA KULTURY

 

KOMISJA EUROPEJSKA


 

FRSE

Erasmus+

eTwinning

KOŁO MUZYCZNE


 

KOŁO EKOLOGICZNE

 

WERSJE JĘZYKOWE

GOŚCIMY

Naszą witrynę przegląda teraz 20 gości