Andrzejki w klasach I - III PDF Drukuj Email
Tradycje andrzejkowe obchodzone są z 29 na 30 listopada i mają bardzo długą historię. Najbardziej znanym zwyczajem andrzejkowym jest wróżenie, a najstarszą wróżbą - lanie woskiem. 29 listopada wszystkie klasy I - III urządziły klasowe andrzejki.

Wychowawcy zapoznali dzieci z tradycjami andrzejkowymi, po czym w każdej klasie odbyły się wróżby i zabawy. Dzieci przebrane w stroje wróżek, czarownic i postaci z bajek przygotowały i przeprowdziły ciekawe wróżby dla kolegów i koleżanek. Były wróżby z ciasteczek, cukierków, balonów, serc, koła fortuny, kubeczków i wiele innych.

W każdej klasie odbył się również wspólny słodki poczęstunek. Andrzejki upłynęły w miłej i tajemniczej atmosferze. Mamy nadzieję, że dobre wróżby i związane z nimi marzenia się spełnią.
J.G.