Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia PDF Drukuj Email
Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to akcja edukacyjna, w której mogą uczestniczyć szkoły na całym świecie. W tym roku  również nasza szkoła dołączyła do tego wydarzenia. Uczniowie przygotowywali się do tego dnia tworząc plakaty, rebusy, przypominając  sobie tabliczkę mnożenia podczas zabaw i konkursów matematycznych. Zabawa z tabliczką mnożenia  odbywała się nie tylko podczas lekcji matematyki, ale również na przerwach.

4 października 3-osobowe "komisje egzaminacyjne" sprawdzały tabliczkową wiedzę  podczas krótkich egzaminów. Główne motto akcji „Młodsi sprawdzają czy starsi tabliczkę mnożenia znają” przyciągnęło społeczność całej szkoły. Pytani byli nie tylko koledzy i koleżanki, ale też rodzice odbierający dzieci ze szkoły, nauczyciele i pracownicy niepadagogiczni. Uczestnicy, którzy zdali egzamin otrzymywali Legitymację Eksperta Tabliczki Mnożenia.

Akcja ta pokazała, że nauka tabliczki mnożenia może być łatwa i przyjemna. Egzamin był również  okazją do tego, aby uświadomić sobie, że znajomość tabliczki mnożenia jest  potrzebna w różnych sytuacjach życiowych.
B.D.