Podkarpacki Festiwal Nauki PDF Drukuj Email
20 września uczniowie klasy VII i VIII wzięli udział w jednej z największych imprez popularnonaukowych w Polsce.
W ramach Podkarpackiego Festiwalu Nauki, który odbywał się w Centrum Wystawienniczo – Kongresowym Województwa Podkarpackiego G2A Arena, w Jasionce zorganizowano Piknik Naukowy.

Podczas festiwalu uczniowie naszej szkoły zapoznali się z najnowszymi osiągnięciami w dziedzinie nauki i techniki. Podziwiali wynalazki, eksponaty, nowoczesne technologie IT.

Podczas Pikniku Naukowego można było sprawdzić swoją wiedzę z różnych dziedzin naukowych.  Uczniowie brali udział w pokazach fizyczno-chemicznych, rozwiązywali łamigłówki,  zapoznawali się ze specyfiką kuchni molekularnej i trudną sztuką kaligrafii. Skorzystali także z bezpłatnego wejścia do planetarium.

Największą popularnością cieszyły się symulatory jazdy i lotu.

Ideą Podkarpackiego Festiwalu Nauki jest popularyzacja nauki i najważniejszych osiągnięć naukowych, a także rozbudzanie zainteresowania kierunkami technicznymi.
MG