Patriotyczna tabliczka mnożenia PDF Drukuj Email
Nawiązując do tematyki Święta Niepodległości 8 listopada w naszej szkole odbył się zorganizowany przez p. Marię Zięcina i p. Dorotę Hyjek konkurs matematyczny  „Patriotyczna tabliczka mnożenia”. Konkurs był skierowany do uczniów klas V. W konkursie należało rozwiązać działania matematyczne, w którym motywem przewodnim była tabliczka mnożenia oraz kolejność wykonywania działań. Po rozwiązaniu działania, którego wynikiem był rok, np. 1914 należało przyporządkować z podanej listy wydarzenie historyczne związane z tą datą.  Uczniowie zgłaszający się do konkursu tydzień przed konkursem otrzymali wykaz zagadnień z których należy się przygotować. Wśród nich znalazły się takie wydarzenia jak:Rozbiory Polski, Noc Listopadowa, Wybuch I wojny Światowej czy Cud Nad Wisłą.
W konkursie wzięło udział 11 uczniów. Pierwsze miejsce zajął Oliwier Daniel (klasa Va), II miejsce Julia Sidor (klasa Vb) i III miejsce Maria Brzozowska (klasa Vb).
Wszystkim uczestnikom gratulujemy.
M.Z. D.H.