Kolejna lekcja demokracji PDF Drukuj Email
Po raz kolejny przystąpiliśmy do akcji Centrum Edukacji Obywatelskiej ,,Samorządy Mają Głos”, która ma na celu wsparcie szkół  w organizacji i przeprowadzeniu demokratycznych wyborów do władz Samorządu Uczniowskiego.  SU pełni znaczącą funkcję w przygotowaniu młodych ludzi do roli świadomych i aktywnych obywateli i mamy nadzieję, że  dobre wzorce, z którymi spotykają się  nasi uczniowie, przełożą się na aktywność i dojrzałość obywatelską w życiu dorosłym.
W tym roku o funkcję przewodniczącego samorządu  ubiegały się dwie osoby: Aleksandra Wiciejowska i Kamilla Totoń. Sztaby wyborcze  pracowały dość  prężnie  i  w całej szkole pojawiło się mnóstwo plakatów, które były  pierwszą okazją do poznania kandydatek i ich programów wyborczych. Kolejną okazją było już spotkanie ,,na żywo” podczas debaty przedwyborczej. Kandydatki  przedstawiły tam bardzo bogate programy swoich działań, odpowiadały też na pytania swoich przyszłych wyborców. Temperatura debaty była bardzo wysoka, wielu uczniów miało różne zapytania dotyczące planów przyszłych przewodniczących. Kolejnym krokiem było przeprowadzenie wyborów. Komisja wyborcza została wyłoniona podczas debaty, weszli do niej przedstawiciele najstarszych klas. Nic na szczęście nie zmąciło  przebiegu wyborów i od 12 października mamy nową przewodniczącą - Kamillę Totoń.  Kamilla od razu zabrała się za realizację swoich obietnic, co daje nadzieję na ciekawy rok szkolny.