"Bądź uważny, bądź bezpieczny" PDF Drukuj Email
19 września uczniów klas młodszych odwiedził Pan Mirosław Lemiech. Podczas spotkania Pan Policjant przypomniał zasady bezpiecznego poruszania się na drogach, a szczególnie zasady przechodzenia przez jezdnię i konieczność noszenia znaczków odblaskowych. Zwrócił uwagę na bezpieczeństwo podczas kontaktów z nieznajomymi i bezdomnymi zwierzętami. Podkreślił znajomość zasad podczas jazdy autobusem, samochodem i rowerem. Zaznaczył konieczność ostrożnego zachowania w sieci internetowej i korzystania z telefonów komórkowych. Niezwykłe zainteresowanie wzbudził strój i elementy policyjnego wyposażenia zaproszonego gościa. Dzieci zadawały wiele nurtujących ich pytań związanych z bezpieczeństwem. Na zakończenie spotkania udowodniły, że znają zasady przechodzenia przez jezdnię recytując wspólnie wiersz „Gdy zamierzasz przejść ulicę”.