Warsztaty pszczelarskie PDF Drukuj Email
Pszczoły to pożyteczne i pracowite owady. 11 września o tych niezwykłych owadach opowiedział najmłodszym uczniom naszej szkoły – przedstawiciel z Placówki Wspierającej Życie Pszczół, który ciekawie i obrazowo opowiedział o budowie, zwyczajach i roli pszczół dla człowieka. Dzieci obejrzały plansze z różnymi rodzajami uli, podziwiały wygląd królowej, szerszeni i robotnic. Mogły dotknąć woskowe plastry na miód oraz obejrzeć żywy rój pszczół. Pan pszczelarz zwrócił uwagę na bezpieczeństwo w kontaktach z pszczołami, zaprezentował ochronny strój pszczelarza, a także poruszył kwestię ochrony tych niezwykle pożytecznych owadów. Zwrócił również uwagę na walory odżywcze i zdrowotne miodu, który powinien być niezbędnym produktem w diecie najmłodszych. W trakcie spotkania dzieci stopniowo odkrywały hasło „Pracowity jak pszczółka”, które jest bardzo ważne dla każdego ucznia u progu nowego roku szkolnego.