Festyn parafialny „Rodzinami do Maryi" PDF Drukuj Email

9 września br opodal Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Chorzelowie odbył się festyn parafialny „Rodzinami do Maryi.
Ten rodzinny Festyn  zorganizowała parafia
Wszystkich Świętych  w pierwszą rocznicę koronacji obrazu Matki Bożej.
 Uczniowie naszej szkoły również włączyli się w program tego wydarzenia. Na początku swoje muzyczne talenty przedstawili z ogromnym powodzeniem najmłodsi. Grupa 5- latków z przedszkola w Chorzelowie wystąpiła z piosenką „Mój mały świat” oraz układem tanecznym „Grozik”- opiekunami grupy były p. Dorota Staszko i p. Anna Lasek. Grupa 6-latków z klasy 0  pokazała się  w nastrojowym układzie tanecznym „Serce dla Mamy”- występ przygotowały p. Wiesława Paśko, p.Donata Witek oraz p. Ewelina Jeczeń.  Kolejną osobą na scenie była Kinga Budak z kl. II, ( opiekun p. Renata Żak) która swój aktorski talent pokazała recytując wiersz Jana Brzechwy Kaczka Dziwaczka. Dzięki uczennicom z klasy IV powróciliśmy na chwilę do minionych wakacji. Dziewczęta zaprezentowały się w piosenkach „Zawołało lato” oraz „Gdy leżę na plaży” – opiekun p. Bernadeta Torba , p. Sylwia Kania. Swoje wokalne talenty przedstawił na scenie Michał Dąbrowski- uczeń klasy VII, który zaśpiewał piosenkę „Ordinary  love”. Michałowi towarzyszyły Julia Sidor i Karolina Ryniewicz- uczennice klasy V, które podkreśliły nastój utworu elementami tańca nowoczesnego- opiekun p. Sylwia Kania. Z utworem muzycznym wystąpił również Szkolny Zespół Wokalny- opiekun p. Sylwia Kania. Zespół  zaśpiewał piosenkę „ Nie bój się chcieć”. Duże owacje otrzymały również występy Szkolnego  Zespołu Tanecznego, którego opiekunem jest p. Iwona Stępień. Dziewczęta przedstawiły dwa układy taneczne: „ CHA- CHA” i „ Salsa solo” oraz układ Stepaerobiku. Swoje tzw. „5 minut” miało na scenie także Szkolne Koło Wolontariatu- opiekun p. Małgorzata Aleksandrowicz, p. Magdalena Pietrzak. Wolontariusze zaśpiewali  „Piosenka o pomaganiu”. W trakcie występu dziewczęta z Wolontariatu rozdały kilkanaście białych różyczek, do których dołączone były hasła podkreślające wartość służenia innym.