WYCIECZKA DO MUZEUM REGINALNEGO W MIELCU PDF Drukuj Email

Dnia 24 maja uczniowie klas III mieli okazję zwiedzić Muzeum Regionalne Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu – w Pałacyku Oborskich. Do Mielca dzieci pojechały MKS, niektórzy jechali pierwszy raz. Od przewodnika muzeum mogły usłyszeć fragmenty z historii miasta Mielca. Duże wrażenie na nich wywołały zbiory archeologiczne: kości mamuta, siekierki krzemienne, naczynia gliniane, wyposażenie okolicznych dworów szlacheckich: pamiątki związane z dawnymi właścicielami budynku oraz parku – rodziny Oborskich.  Spacer po pałacowym parku, wśród pięknie utrzymanych alejek i kwiatowych rabat umilił pobyt w Mielcu. Atrakcją dla naszych uczniów okazał się  duży plac zabaw przy Pałacu Oborskich. Na koniec zatrzymali się na Rynku, aby kupić lody i pobawić się wśród fontann.. Był to ostatni punkt wycieczki, podczas której nie zapomniano o przestrzeganiu zasad bezpiecznego poruszania się po drogach publicznych. Zmęczeni, ale pełni wrażeń wrócili do szkoły.