Spraw, aby dzieci z Syrii przetrwały zimę PDF Drukuj Email

Po raz drugi Szkolne Koło Wolontariatu włączyło się w akcję proponowaną przez UNICEF Polska.
Tegoroczne hasło działań to  Spraw, aby dzieci z Syrii przetrwały zimę .
Celem Projektu Edukacyjnego było pokazanie jak wojna wpływa na życie dziecka, kształtowanie wśród dzieci i młodzieży postawy zaangażowania społecznego oraz zebranie środków finansowych na zapewnienie ciepłych ubrań i koców dla dzieci z Syrii.
 W każdej klasie szkoły podstawowej i gimnazjum uczniowie uczestniczyli w dwóch godzinach zajęć, w trakcie których  rozmawiano na temat problemów dzieci podczas wojny, ich nauki, warunków życia, marzeń i pragnień. Uczniowie starali się także wczuć w potrzeby swoich rówieśników, zwłaszcza tych z niepełnosprawnością, pisząc do nich listy.
Podczas wywiadówki wolontariusze zachęcali rodziców do wsparcia akcji datkami. Zebrana kwota, w wysokości 307,80 zł, została wpłacona na konto UNICEF Polska
Bardzo dziękujemy wszystkim darczyńcom.