Grudniowe działania Szkolnego Koła Wolontariatu. PDF Drukuj Email

"Nikt nie może uważać siebie za bezużytecznego i tak ubogiego, aby nie mógł dać czegoś innym"- Papież Franciszek

Miesiąc grudzień obfitował w działania Szkolnego Koła Wolontariatu:

5 grudnia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Z tej okazji przygotowaliśmy apel okolicznościowy, podczas którego przedstawiliśmy ideę Wolontariatu. Była to też okazja do podziękowania dla całej społeczności szkolnej, która zawsze aktywnie włącza się w akcje prowadzone przez SKW. Po apelu nie obyło się  bez rocznicowego tortu, będącego słodkim podziękowaniem dla członków Szkolnego Koła Wolontariatu za ich chęć i zaangażowanie w pomaganie innym.

10 grudnia wzięliśmy udział w finale akcji „Szlachetna Paczka”. W ciągu miesiąca udało nam się zebrać darowizny, dzięki którym przygotowaliśmy 10 dużych paczek dla p. Leszka – samotnego rencisty, który z powodu swojej choroby nie może podjąć pracy i jest w trudnej sytuacji materialnej.
Zbiórka darowizn połączona była z rozprowadzaniem leczniczych roślinek – żyworódek oraz własnoręcznie wykonanych kartek świątecznych.
Wzruszające spotkanie z p. Leszkiem i przekazanie mu naszych prezentów na długo pozostanie w naszej pamięci.

14 grudnia przekazaliśmy Misyjnemu Wolontariatowi w Tarnowie 2 tony makulatury. Dochód z jej sprzedaży zostanie przekazany na budowę afrykańskich studni.

19 grudnia udaliśmy się do Zakładu Pielęgnacyjno-Leczniczego w Rożniatach. Celem naszego spotkania z podopiecznymi Zakładu było przekazanie życzeń świątecznych i wspólne kolędowanie.

Członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu składają serdeczne podziękowania wszystkim, którzy wspierają akcje prowadzone przez SKW oraz składają najlepsze życzenia świąteczne i noworoczne.