SPOTKANIE ZE SKARBNIKIEM DUCHEM KOPALNI SOLI PDF Drukuj Email

Klasy II i III A SP w dniu 9 listopada odwiedziły Kopalnię Soli w Bochni. Celem naszej wyprawy było zwiedzanie kopalni i udział w zajęciach edukacyjnych „Królestwo Skarbnika”.
Zwiedzanie kopalni rozpoczęliśmy od zjazdu windą 7 pięter w dół. Później podziemną kolejką pokonaliśmy 2 km trasy solnymi korytarzami. Wyjątkową atrakcją bocheńskiej kopalni jest ekspozycja multimedialna, która pozwoliła nam przenieść się w czasie do początków kopalni i poznać jej historię. Po czasie na odpoczynek, zakupy pamiątek i zabawę na podziemnym placu zabaw spotkaliśmy się ze Skarbnikiem tajemniczą postacią, który odkrywał z nami tajemnice soli i jej zastosowanie. Wycieczka była pełna wrażeń i dużo się nauczyliśmy.