Gminny Konkurs Poezji i Pieśni Religijnej PDF Drukuj Email
Gminny Konkurs Poezji i Pieśni Religijnej
1.12.2010r. w Samorządowym Ośrodku Kultury i Sportu w Chorzelowie odbył się Gminny Konkurs Poezji i Pieśni Partriotycznej. Tradycyjnie już brali w nim udział nasi uczniowie. Recytowano wiersze m.in. ks. Jana Twardowskiego, Karola Wojtyły, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego i wielu innych wspaniałych poetów.
Prezentowano utwory z różnych okresów, mówiące o wartościach wiary, poszukujące odpowiedzi na najbardziej istotne pytania dotyczące prawa bytu i sensu istnienia. Nie zabrakło też wierszy – modlitw.
Po wysłuchaniu wszystkich utworów jury udało się na obrady.Oceniający mieli trudny orzech do zgryzienia, gdyż wszyscy występujący zaprezentowali wysokie umiejętności.
W kategorii recytacji nagrody przyznano Elizie Bolon (kl. IIc), Aleksandrze Bednarz (kl. Ic) – opiekun p. Kamilla Muniak oraz Martynie Ciejce (kl. IIIa) – opiekun p. Lidia Kutrybała. Uczennice te będą reprezentować naszą gminę w II etapie. Wyróżniono Wiktorię Ciejkę (kl. Ic) i Magdalenę Maziarz (kl. Id).
II etap międzygminnego konkursu odbędzie się 10 grudnia w Wiejskim Domu Kultury w Grochowem. Mamy nadzieję, że nasze koleżanki staną na wysokości zadania. Powodzenia!

Dominika Przywara kl.IIIA