VII edycja Powiatowego Konkursu „ Barwy mojej Ojczyzny” PDF Drukuj Email

Zmagania uczestników  VII edycji Powiatowego Konkursu Poezji i Piosenki  odbywające się w SCK w Mielcu trwały dwa dni  – 24 i 25 października 2017r. . Ich organizatorem były  Polskie Towarzystwo Gimnastyczne „ Sokół  1893 „ oraz Miejska Biblioteka Publiczna pod patronatem honorowym  Starosty Powiatu p. Zbigniewa Tymuły.
W etapie powiatowym wzięło udział 80 uczniów z 25 szkół ( gimnazjalnych i średnich) z Mielca i powiatu.
W pierwszym dniu wszystkich uczestników bardzo serdecznie powitała wicestarosta powiatu mieleckiego p. Maria Napieracz. Swoje słowa pełne uznania skierowała dla organizatorów konkursu oraz uczniów , którym życzyła sukcesów  na scenie.
24.10.2017r.  zaprezentowały się 44 osoby z 15 szkół gimnazjalnych ( w tym  26 recytatorów i 18 śpiewających). Jury  po burzliwej naradzie , podkreślając bardzo wysoki, wyrównany poziom oraz kunszt i umiejętności występujących, przyznało w kategorii recytacja : I miejsce – Julii Mazur  z Gimnazjum nr 2 w Mielcu, II miejsce – Julii Sosińskiej -  z Zespołu Szkół w Chorzelowie, III miejsce – Igorowi Cenie – z Gimnazjum nr 2 w Mielcu. Wyróżnienia otrzymali : Weronika Ochał – Gim. nr 2 w Mielcu, Marcin Chruściel – ZS w Woli Mieleckiej, Gabriela Leś – Mieleckie Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego.
 Gratulujemy Julce oraz jej opiekunce p. Lidii Kutrybale !