ZNAKOMITY START LEKKOATLETÓW PDF Drukuj Email

Nowy roku szkolny rozpoczęliśmy od wspaniałego startu naszych lekkoatletów.

Deszcz, wiatr i niska temperatura nie przeszkodziły naszym zawodnikom i zawodniczkom w zdobyciu trzech medali w ramach Powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej, które odbyły się 21 września 2017 r. w Mielcu.Naszą szkołę reprezentowała skromna grupa czternastu uczniów. Wśród nich znaleźli się:
Aleksandra Skoroś kl. III b – pchnięcie kulą, Karolina Trela kl. III b- rzut oszczepem, Iga Leśniak kl. II a, Roksana Leśniak kl. II a – bieg na 100 m., Oliwia Gudz kl. VII – bieg na 600 m., Seweryn Kardyś kl. III b, Dawid Gromada kl. III b, Piotr Piskor kl. III a – pchnięcie kulą, Paweł Kasprzak kl. II a, Mateusz Latawiec kl. II a, Mateusz Kłoda kl. II a – bieg na 100 m., Mateusz Kozioł kl. II b – bieg na 300 m., Piotr Bauer kl. III a, Mikołaj Iwanow kl.II a – skok wzwyż.

Pierwszy medal zdobyła Aleksandra Skoroś, która posyłając kulę  na odległość 7,90 m. uplasowała się na III miejscu podium. Do grona medalistów dołączyli nasi skoczkowie wzwyż, którzy zgarnęli aż dwa medale w tej konkurencji. Mikołaj Iwanow skokiem na wysokość 1,45 m. wywalczył srebrny medal a Piotr Bauer zwyciężył skokiem 1,55m.  i tym samym zapewnił sobie start w finale wojewódzkim, który odbędzie się już 27 września w Rzeszowie. Na wyróżnienie zasługuje również Karolina Trela, która w rzucie oszczepem weszła do ścisłego finału i ostatecznie zajęła IV miejsce.

Uczniów do zawodów przygotowywała p. Iwona Stępień, która również sprawowała nad nimi opiekę w dniu lekkoatletycznych zmagań.

I.S