WYCIECZKA DO WROCŁAWIA PDF Drukuj Email

W dniach 30-31 V uczniowie klasy II A i II B gimnazjum wraz z opiekunami – p. Elżbietą Głodzik, p. Iwoną Stępień i p. Moniką Gakan  udali się na dwudniową wycieczkę do Wrocławia.
    Spacerując ulicami Wrocławia i słuchając opowieści przewodnika, poznawali historię tego miasta i  obserwowali jego wielokulturowość. W pierwszym dniu zobaczyli Rynek Starego Miasta, Ostrów Tumski, Plac Solny. Odwiedzili Archikatedrę Wrocławską, Zakład Narodowy im. Ossolińskich oraz mieli okazję podziwiać barokowe wnętrze Auli  Leopoldina w głównym gmachu Uniwersytetu Wrocławskiego. W tym dniu uczniowie zobaczyli unikalne dzieło- Panoramę Racławicką. Jedną z atrakcji był także ,,drapacz chmur”- Sky Tower- uczniowie podziwiali piękne widoki z 49 piętra.
    W drugim dniu odwiedzili Wrocławski Ogród Zoologiczny oraz jego atrakcję, czyli Afrykarium. Następnie zwiedzili  Ogród Japoński, a także mieli okazję zobaczyć pokaz Fontanny multimedialnej
w malowniczym parku Szczytnickim w bezpośrednim sąsiedztwie Hali Stulecia.
    Uczniowie i opiekunowie wracali z wycieczki bardzo zadowoleni, pełni niezapomnianych wrażeń.