X GMINNY KONKURS PIOSENKI ANGIELSKIEJ PDF Drukuj Email

6 czerwca w Samorządowym Ośrodku Kultury i Sportu w Chorzelowie odbył się X Gminny Konkurs Piosenki Angielskiej, w którym udział wzięli uczniowie ze szkól Gminy Mielec. Uczestnicy zaprezentowali się  na scenie z własnym akompaniamentem lub  playbackiem. W tej edycji w  jury zasiedli: p. K. Bik i p. M. Witek z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. M. Karłowicza w Mielcu,  p. S. Kania i p. A. Latawiec – lektor j. angielskiego z ZST w Mielcu.

Młodych ludzi powitali organizatorzy konkursu:  dyr ZS w Chorzelowie p. M. Wydro i dyr SOKiS w Chorzelowie p. D. Kieraś – Jędrychowska.  Atrakcyjne nagrody, w postaci elektronicznych gadżetów tj. słuchawki i bezprzewodowe ładowarki, jak co roku zostały ufundowane przez Gminę Mielec. Uroczyste wręczenie nagród uświetnił Wójt Gminy Mielec p. Józef Piątek.
Nasi uczniowie również zostali docenieni:
W kategorii szkoły podstawowe: I nagrodę otrzymała Martyna Gaj w piosence „I’m still standing” – Eltona Johna, a wyróżniona została Kamilla Totoń za piosenkę Cups - Anny Kendrick.
W kategorii gimnazja wyróżnienia otrzymały:  Amelia Sala oraz Wiktoria Zboch za Young and Beautiful – Iana del Rey. Uczennice przygotowywały się do konkursu pod kierunkiem p. W. Ozgi.
W trakcie oczekiwania na werdykt uczestnicy nawiązywali nowe przyjaźnie oraz integrowali się przy słodkim poczęstunku, wymieniając poglądy na temat swoich muzycznych i językowych zainteresowań. Na zakończenie mogliśmy usłyszeć najlepsze nagrodzone wykonania.  Organizację konkursu koordynowała p. A. Czepiżak.