RODZINNY FESTYN 2017 PDF Drukuj Email

W minioną niedzielę tj.28.05.2017r.w Chorzelowie odbył się rodzinny festyn, którego organizatorem był Zespół Szkół w Chorzelowie, Rada Rodziców działająca przy ZS i Samorządowy Ośrodek Kultury w Chorzelowie.
Sprzyjająca aura i bogaty program sprawiły, że już od godziny 15.00 bardzo licznie gromadziła się lokalna społeczność oraz przybyli goście. Festyn otworzyli p. Józef Piątek – wójt Gminy Mielec,
p. Aleksandra Drozdowska – wice dyrektor ZS w Chorzelowie, p. Mirosław Bąk – przewodniczący Rady Rodziców  przy ZS w Chorzelowie i p. Dorota Kieraś–Jędrychowska – dyrektor SOKiS .
Program przygotowany przez nauczycieli ZS oraz instruktorów Ośrodka Kultury był niezwykle bogaty. W części artystycznej wystąpili uczniowie Zespołu Szkół : przedszkolaki w przedstawieniu „Kwoka”,  uczniowie klas I- III, uczniowie z klasy IV w tańcu ze wstęgami oraz z klasy VI w tańcu belgijskim, Szkolne Koło Muzyczne, uczennice gimnazjum w tańcu Waka, Waka, Salsa Solo oraz w pokazie step aerobiku, oraz gwiazda wieczoru szkolny Boysband w hicie „Przez twe oczy zielone”. Ponadto wystąpiły grupy działające przy SOKiS: KTT „Takt”, ZPiT „Chorzelowiacy” i grupa wokalna oraz grupa taneczna z Woli Mieleckiej.
Na naszym festynie gościliśmy również instruktorów i trenerów z Calypso Fitness Club Mielec z galerii Navigator. Instruktorki zaprezentowały innowacyjną formę fitness, jaką są zajęcia na trampolinach. Zapewniły, że to jedna z najskuteczniejszych form treningu, jeśli chodzi o spalanie tkanki tłuszczowej, a ponadto można dzięki niej poprawić kondycję. Gościnnie wystąpili również animatorzy sceniczni „Te złote”  z Krakowa, w pokazie sztuczek magicznych i żonglerki.
Wiele emocji i zabawy wzbudziły konkursy sprawnościowe  z nagrodami ufundowanymi przez Ośrodek Kultury a przeprowadzane przez nauczycieli Zespołu szkół w Chorzelowie .
Uczestnicy festynu mieli możliwość odwiedzenia stanowiska z „torem gier zręcznościowych ” oraz wzięcia udziału w loterii fantowej, z której datki zostały przeznaczone na pomoc podopiecznym fundacji Kasisi. Stanowiska te zostały przygotowane przez nauczycieli i uczniów z Zespołu Szkół w Chorzelowie.
Dużym zainteresowaniem cieszyły się też dodatkowe atrakcje m.in. stoisko rekrutacyjne Powiatowej Jednostki Strzeleckiej im. Władysława Sikorskiego w Mielcu, oraz stoisko wystawione przez Calypso F.C Navigator, gdzie trener Michał dokonywał pomiarów składu ciała na profesjonalnej wadze Tanita określającej m.in. poziom tkanki tłuszczowej, masy mięśniowej czy wody w organizmie. Na podstawie wyników udzielał porad z zakresu żywienia i treningu. Podczas festynu prezentowali się również miejscowi strażacy.
Sensacją okazało się przybycie grupy szczypiornistów mieleckiego klubu „SPR Stal Mielec”
z kapitanem drużyny na czele.  Piłkarze ręczni prowadzili treningi z najmłodszymi uczestnikami festynu, zachęcając ich do aktywnego spędzania wolnego czasu.
Festyn zakończył się koncertem zespołu Rewolucja, którego założycielem i liderem jest ks. Mariusz Mucha- wikariusz chorzelowskiej parafii.
Wielkim powodzeniem wśród najmłodszych cieszyły się plac zabaw z możliwością „kąpieli” w basenie z piłeczkami, zjazdu na dmuchanej zjeżdżalni, czy też malowanie finezyjnych wzorów na buźkach
Na głodnych uczestników pikniku rodzinnego czekały kiełbaski, wata cukrowa, a także popcorn i lody, napoje i słodycze.
Wszystkim, którzy zaangażowali się w realizację naszego pikniku, a także wszystkim mieszkańcom Chorzelowa i przybyłym na imprezę gościom spoza naszej  miejscowości składamy serdeczne  podziękowania.