E-learning

 

NASZE SUKCESY

 

SOCRATES


 

WAŻNE STRONY

Bezpieczna Szkoła

http://bezpieczna-szkola.com/bezpieczna-szkola-2012-i-tura.html

BIP

SONDA

Co najchętniej robisz w czasie wolnym?
 
Catch the beat PDF Drukuj Email
 
W dniu 5 czerwca 2013r uczniowie klasy II d oraz grupa z III b, III a i II b przedstawili podsumowanie projektu edukacyjnego pt. Catch the beat, realizowanego w ramach programu UE e-Twinning. Priorytetowym zadaniem było poznanie zainteresowań muzycznych nastolatków w trzech krajach i utworzenie międzynarodowej listy przebojów. Od maja 2012 roku współpracowaliśmy ze szkołami: gimnazjum w Hamburgu w północnych Niemczech i ze szkołą średnią w Colmar w południowo-wschodniej Francji.
Na platformie edukacyjnej Twinspace prowadziliśmy korespondencję w j. angielskiem, aby zebrać niezbędne informacje i zapoznać się lepiej z nowymi przyjaciółmi. Poza korespondencją na Twinspace umieściliśmy prezentacje multimedialne w j. angielskim: My profile i Top 10 - ranking swoich ulubionych piosenek oraz filmy z piosenkami i układami choreograficznymi przygotowanymi samodzielnie. Dzięki Twinspace obejrzeliśmy prezentacje i filmy naszych przyjaciół, które pomogły nam w realizacji zadań. Poznaliśmy niektóre elementy wiedzy na temat partnerskich krajów, miejscowości, szkoły oraz rodziny i zainteresowania Niemców i Francuzów.
W ramach projektu wykonaliśmy również własnoręcznie kartki świąteczne z życzeniami oraz otrzymaliśmy podziękowania i kartki od naszych przyjaciół. Pracowaliśmy także w 5 osobowych zespołach, w których zaprojektowaliśmy i wykonaliśmy po 2 plakaty. Muzyka stała się motywem inspirującym do poznania również innych aspektów życia Niemiec i Francji. Zebraliśmy informacje i opracowaliśmy raporty na wybrane tematy dotyczące krajów partnerskich: edukacji, świąt narodowych, tańców narodowych, kuchni oraz bohaterów narodowych. I oczywiście przygotowaliśmy raport na temat ulubionych wykonawców i utworów.
Występ uatrakcyjniły tańce: walc angielski, dwa nowoczesne układy taneczne oraz kilka piosenek w wykonaniu uczennic: Angeliki Paterak, Jusyny Ciejki i Moniki Milaś.
Naszą prezentację obejrzeli zaproszeni goście: dyrekcja ZS w Chorzelowie, uczniowie klasy Ic i Ib z opiekunami oraz przybyli na tę okoliczność rodzice. Opiekunem grupy była p. Agnieszka Czepizak.
 zobacz galerię
AC


 
 
Byjoomla Synegy Font changer Byjoomla Synegy Font changer Byjoomla Synegy Font changer

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa


Wolontariat


MAPA KULTURY

 

KOMISJA EUROPEJSKA


 

FRSE

Erasmus+

eTwinning

KOŁO MUZYCZNE


 

KOŁO EKOLOGICZNE

 

WERSJE JĘZYKOWE

GOŚCIMY

Naszą witrynę przegląda teraz 34 gości