Catch the beat PDF Drukuj Email

W dniu 5 czerwca 2013r uczniowie klasy II d oraz grupa z III b, III a i II b przedstawili podsumowanie projektu edukacyjnego pt. Catch the beat, realizowanego w ramach programu UE e-Twinning. Priorytetowym zadaniem było poznanie zainteresowań muzycznych nastolatków w trzech krajach i utworzenie międzynarodowej listy przebojów. Od maja 2012 roku współpracowaliśmy ze szkołami: gimnazjum w Hamburgu w północnych Niemczech i ze szkołą średnią w Colmar w południowo-wschodniej Francji.
Na platformie edukacyjnej Twinspace prowadziliśmy korespondencję w j. angielskiem, aby zebrać niezbędne informacje i zapoznać się lepiej z nowymi przyjaciółmi. Poza korespondencją na Twinspace umieściliśmy prezentacje multimedialne w j. angielskim: My profile i Top 10 - ranking swoich ulubionych piosenek oraz filmy z piosenkami i układami choreograficznymi przygotowanymi samodzielnie. Dzięki Twinspace obejrzeliśmy prezentacje i filmy naszych przyjaciół, które pomogły nam w realizacji zadań. Poznaliśmy niektóre elementy wiedzy na temat partnerskich krajów, miejscowości, szkoły oraz rodziny i zainteresowania Niemców i Francuzów.
W ramach projektu wykonaliśmy również własnoręcznie kartki świąteczne z życzeniami oraz otrzymaliśmy podziękowania i kartki od naszych przyjaciół. Pracowaliśmy także w 5 osobowych zespołach, w których zaprojektowaliśmy i wykonaliśmy po 2 plakaty. Muzyka stała się motywem inspirującym do poznania również innych aspektów życia Niemiec i Francji. Zebraliśmy informacje i opracowaliśmy raporty na wybrane tematy dotyczące krajów partnerskich: edukacji, świąt narodowych, tańców narodowych, kuchni oraz bohaterów narodowych. I oczywiście przygotowaliśmy raport na temat ulubionych wykonawców i utworów.
Występ uatrakcyjniły tańce: walc angielski, dwa nowoczesne układy taneczne oraz kilka piosenek w wykonaniu uczennic: Angeliki Paterak, Jusyny Ciejki i Moniki Milaś.
Naszą prezentację obejrzeli zaproszeni goście: dyrekcja ZS w Chorzelowie, uczniowie klasy Ic i Ib z opiekunami oraz przybyli na tę okoliczność rodzice. Opiekunem grupy była p. Agnieszka Czepizak.
AC