„Tu wszędzie jest moja Ojczyzna” PDF Drukuj Email

„Ojczyznę kocha się nie dlatego, że wielka, ale dlatego, że własna”.
                                                                       (Seneka Młodszy)

Dnia 18 czerwca2012r. w Katolickim Centrum Edukacji Młodzieży KANA w Mielcu odbył się finał VII edycji Powiatowego Konkursu Literackiego „Tu wszędzie jest moja Ojczyzna”. Konkurs organizowany jest przez Stowarzyszenie Nauczycieli Polonistów o/Mielec pod patronatem posłanki RP Krystyny Skowrońskiej. Na konkurs nadesłano 184 prace uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich z całego powiatu mieleckiego. Uczniowie naszej szkoły uzyskali wysokie nagrody. Monika Walas (kl. I a) i Marcin Sulik (kl. II c) –opiekun Lidia Kutrybała, zdobyli wyróżnienia, natomiast Magdalena Zięba (kl. III d)- opiekun Kamilla Muniak oraz Bartosz Pszeniczny (kl. I d)-opiekun Lidia Kutrybała zostali laureatami. W nagrodę czeka ich wycieczka do Warszawy. W konkursie brali udział również: Klaudia Bryk (kl. III d), Wioletta Mieszkowicz (kl. I d) oraz Paulina Rzeszutek (kl. I d). Wszystkim uczestnikom gratulujemy osiągnięć, bowiem poziom prac był bardzo wysoki.

MZ