Prezentacja Projektów Edukacyjnych PDF Drukuj Email

Dnia 12 kwietnia 2012 roku w Zespole Szkół w Chorzelowie odbyła się uroczysta prezentacja projektów edukacyjnych. Zostały zaprezentowane efekty realizowanych projektów: „Drzewo - forma a treść - interpretacja tematu z zastosowaniem różnorodnych technik” – Pani Jadwiga Korzec; „Czy województwo podkarpackie jest regionem atrakcyjnym turystycznie?”- Pan Michał Osobliwy; „Co możemy zrobić, aby uatrakcyjnić/zwiększyć poziom czytelnictwa w Zespole Szkół w Chorzelowie?” – Pani Kamilla Muniak.
W czasie przedstawienia rezultatów, uczniowie przygotowali krótkie sprawozdania z poszczególnych etapów działań projektowych. Realizujący projekty poznali zasady publicznych wystąpień, nauczyli się pracy zespołowej oraz poszerzyli swoje horyzonty.
Projekt „Drzewo - forma a treść - interpretacja tematu z zastosowaniem różnorodnych technik” realizowało 9 uczniów. Przygotowali oni dla odbiorców trzy prezentacje multimedialne m.in. na temat procesów zachodzących w roślinie, wystawę plastyczną ze szkicami drzew oraz reprodukcjami znanych malarzy, tablicę ze zdjęciami drzew najbliższej okolicy i formę przestrzenną drzewa. Rodzice uczniów mieli także możliwość wysłuchania recytacji pięknych fragmentów poezji i prozy, których tematem przewodnim były drzewa oraz wierzenia i legendy z nim związane.
Kolejny projekt pt. „Czy województwo podkarpackie jest regionem atrakcyjnym turystycznie?” wykonywali uczniowie klas trzecich: 2 grupy cztero-osobowe i 1 grupa trzy-osobowa. Celem projektu było wyszukanie oraz opisanie miejsc, obiektów ciekawych pod względem turystycznym, a także krótka charakterystyka geograficzna wybranych obszarów województwa podkarpackiego. Podczas zakończenia projektu uczestnicy zaprezentowali informacje dotyczące Bieszczad, geograficznej charakterystyki woj. podkarpackiego, atrakcji turystycznych Magurskiego Parku Narodowego oraz Puszczy Sandomierskiej.
Ostatnim był projekt: „Co możemy zrobić, aby uatrakcyjnić/zwiększyć poziom czytelnictwa w Zespole Szkół w Chorzelowie?” realizowany przez 4 uczennice naszej szkoły. Celem projektu było: poznanie zainteresowań czytelniczych uczniów; zwiększenie kreatywności uczniów; zbadanie, jaką rolę pełnią książki w życiu młodzieży i dzieci. Uczestniczki przedstawiły prezentacje multimedialną zapoznającą z kolejnymi etapami projektu. Następnie wręczyły nagrody dla zwycięzców konkursu wiedzy dotyczącego książek pt. „Mały Książę” i „Oskar i Pani Róża”. Rodzice uczniów mieli również możliwość obejrzenia zwycięskich prac konkursowych.
EBNJ