„Zakładamy i prowadzimy własną firmę” PDF Drukuj Email

W środę 6 czerwca 2012 r. chłopcy biorący udział w programie CEO- Młodzi Przedsiębiorczy , realizujący projekt „Zakładamy i prowadzimy własną firmę”, przeprowadzili zajęcia dotyczące bezpiecznej jazdy na rowerze oraz sposobu jego konserwacji. W ten sposób promowali również własne przedsiębiorstwo– „BikeTech”, które zajmuje się sprzedażą i naprawą rowerów. Firma jest oczywiście fikcyjna, powstała na potrzeby programu. W czasie opracowania strategii marketingowej zrodził się pomysł zajęć w szkołach pod hasłem „Sprawny rower gwarancją Twojego bezpieczeństwa”.
Prelegenci przypomnieli koleżankom i kolegom z jakich części składa się rower,co należy do wyposażenia podstawowego , a co jest wyposażeniem dodatkowym, w jaki sposób można poprawić swoje bezpieczeństwo podczas jazdy. Następnie pokazali , jak należy prawidłowo dbać o rower i na co zwracać uwagę podczas eksploatacji, z jakimi problemami powinno się zgłosić do punktu napraw. Aby porównać bezpieczeństwo jazdy, fachowcy zaprezentowali dwa rowery, jeden zadbany i dobrze wyposażony- drugi zaniedbany, różnica była widoczna gołym okiem. Ze strony słuchaczy padło szereg pytań dotyczących sposobów konserwacji pojazdu, jak i przepisów bezpieczeństwa ruchu. Uczniowie mogli zobaczyć m.in. jak prawidłowo ustawić hamulce i przerzutki. Najczęściej pytali o ceny nowych rowerów, sposoby konserwacji podzespołów. Interesowały ich również kary, które grożą za jazdą bez świateł i innego obowiązkowego wyposażenia.
Pomysł okazał się trafiony, był dobrą promocją przedsiębiorstwa i projektu. Młodzi Przedsiębiorczy przekonali się, że wśród młodzieży szkolnej istnieje zapotrzebowanie na tego typu zajęcia.
Hubert, Piotr, Marcin, Patryk, Jakub i Bartosz

zobacz galerię