E-learning

 

NASZE SUKCESY

 

SOCRATES


 

WAŻNE STRONY

Bezpieczna Szkoła

http://bezpieczna-szkola.com/bezpieczna-szkola-2012-i-tura.html

BIP

SONDA

Co najchętniej robisz w czasie wolnym?
 
Międzynarodowa Konferencja PDF Drukuj Email

Międzynarodowa Konferencja eTwinning w Aachen, Niemcy


W dniach 9-11 marca 2012 odbyło się Międzynarodowe Seminarium eTwinning w miejscowości Aachen (Dusseldorf, West Germany), na które Narodowe Biuro Akcji programów edukacyjnych Unii Europejskiej z Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji wytypowało nauczycielkę j. angielskiego z Gimnazjum w Chorzelowie p. Agnieszkę Czepiżak. Program eTwinning to łączenie i współpraca bliźniaczych przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych w Europie za pośrednictwem mediów elektronicznych i promowanie szkolenia nauczycieli. Kraje Europy Zachodniej wiążą z eTwinningiem nadzieje na nowoczesną edukację przyszłości. Obecnie w programie biorą udział 33 kraje, a efektem są liczne konkursy, wyróżnienia, nagrody i certyfikaty jakości szkół i spotkania o wymiarze międzynarodowym. Wyjazd ten stanowi szansę wzbogacenia oferty edukacyjnej Gminy Mielec dla młodzieży.
Ceremonię otwarcia seminarium przeprowadził przedstawiciel Ministerstwa Edukacji Nadrenii Północnej Westfalii, a wśród 80 uczestników z Niemiec, Wielkiej Brytanii, Francji, Belgii, Holandii i Luxemburga po raz pierwszy uczestniczyło sześciu przedstawicieli z Polski. Niemiecki koordynator i organizator konferencji (Bonn) zapoznał uczestników z założeniami programu eTwinning, propagującego nowoczesne metody nauczania na miarę 21 wieku. Następnie koordynatorka z Academie de Strasburg (Francja) wprowadziła zebranych w tajniki programu ’No education without media’. W drugiej części spotkania odbyły się warsztaty prowadzone przez koordynatorów z Luxemburga i niemieckojęzycznej Belgii, podczas których uczestnicy nawiązywali kontakty interpersonalne, tworząc grupy międzynarodowe do nowych projektów. Kolejny dzień upłynął równie pracowicie. Tym razem miejscem twórczych działań było Couven – Gymnasium, którego absolwenci często kontynuują edukację w prestiżowym w Europie - Technicznym Instytucie w Aachen. W pracowniach multimedialnych nauczyciele zapoznali się z najlepszymi przykładami praktyk edukacji medialnej i międzyprzedmiotowej tj. Euromatematicamos – nauczanie matematyki i języka hiszpańskiego, czy doświadczenie z wahadłem Foucault przeprowadzone przez trzy szkoły równocześnie, co pozwoliło uczniom empirycznie sprawdzić działanie siły Coriolisa. Kolejny dzień upłynął na intensywnej pracy na Desktopach i Twinspace – stanowiącej przestrzeń pracy dla partnerów realizujących wspólny projekt. Zawiera ona liczne narzędzia ułatwiające komunikację, pozwala na współpracę nauczycieli oraz uczniów. Jest to przestrzeń bezpieczna – pracujący tu partnerzy, a zwłaszcza uczniowie, mogą komunikować się ze sobą bez obaw ingerencji z zewnątrz. W trzecim dniu narodowy koordynator z Holandii zaprezentował sposoby kreowania projektów eTwinning. W efekcie seminarium zaowocowało licznymi, ciekawymi projektami międzynarodowymi, których propozycje zaprezentowano podczas zakończenia szkolenia. Ponadto uczestnicy zwiedzili Aachen, miejscowość liczącą 250.000 mieszkańców, sięgającą czasów kultury rzymskiej oraz słynną z licznych zabytków i gorących źródeł.
Podczas tej konferencji p. Agnieszka Czepiżak również nawiązała liczne kontakty z uczestnikami z każdego z w/w krajów oraz zarejestrowała projekt eTwinning, który po otrzymaniu akceptacji przez Narodowe Bazy Akcji, będzie realizowany w Gimnazjum w Chorzelowie i szkołach partnerskich. Dzięki projektom eTwinning młodzież uczy się przedmiotów szkolnych empirycznie ze swoimi rówieśnikami z innych krajów oraz poprawia znajomość języków obcych. Projekty eTwinning sprzyjają wszechstronnemu rozwojowi młodzieży, nawiązywaniu nowych przyjaźni ponad granicami i są motywującym wyzwaniem dla młodych ludzi, dając im równe szanse edukacyjne w Europie i lepszy start w życiu.
 
/AC/
 
Byjoomla Synegy Font changer Byjoomla Synegy Font changer Byjoomla Synegy Font changer

Wolontariat


Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa


Laboratoria przyszłości

logotyp-laboratoria.png - 16.13 Kb

MAPA KULTURY

 

KOMISJA EUROPEJSKA


 

FRSE

Erasmus+

eTwinning

KOŁO MUZYCZNE


 

KOŁO EKOLOGICZNE

 

WERSJE JĘZYKOWE

GOŚCIMY

Naszą witrynę przegląda teraz 29 gości