To jest to !- Dębica 28.02.2012r. PDF Drukuj Email

We wtorkowy poranek 28 lutego uczniowie klas: III A, III B i III D gimnazjum pod czujnym okiem swych wychowawczyń wybrali się na lodowisko do Dębicy. To już chyba ostatnia okazja tej zimy, by w taki sposób zregenerować siły i zadbać o kondycję fizyczną.
Dwie godziny na lodowisku zostały wykorzystane w maksymalnym stopniu. Jedni „śmigali” jak zawodowcy, pokazując swoje łyżwiarskie umiejętności, inni relaksowali się spokojną, płynną jazdą, a jeszcze inni przeznaczyli ten czas na intensywną naukę jazdy na łyżwach. Trzeba przyznać, że tym ostatnim nie brakowało uporu, wytrwałości i determinacji, co przełożyło się na wymierne widoczne efekty tej nauki i pod koniec drugiej godziny mogli już bez obaw oderwać się od bandy. Brawo !
  To był naprawdę dobrze wykorzystany czas. Nikt się nie obijał, nie siedział bezczynnie na ławce, nikt nie doznał kontuzji, wszyscy zadowoleni choć trochę zmęczeni schodzili z lodu. Jeszcze kilka zdjęć, ciepła herbatka z automatu i powrót do autokaru. Po drodze uzupełnienie spalonych kalorii w McDonaldzie i o 13.30 uczniowie w doskonałych humorach, uśmiechnięci, odprężeni zameldowali się ponownie w szkole.
Taki rekreacyjny wypad to w przypadku trzecich klas nie tylko jeszcze jedna okazja do integracji zespołów klasowych, ale przede wszystkim świetny sposób na odświeżenie umysłu i naładowanie akumulatorów przed czekającym ich kwietniowym egzaminem gimnazjalnym. Już trzymamy kciuki !
Powodzenia !
Alina Łukaszek