Powiatowy Konkurs Recytatorski „ Barwy mojej ojczyzny „ PDF Drukuj Email

Polskie Towarzystwo Gimnazjalne „ Sokół 1893 ” w Mielcu oraz Miejska Biblioteka Publiczna zorganizowały dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu mieleckiego I edycję Powiatowego Konkursu Recytatorskiego „ Barwy mojej Ojczyzny „ , nad którym patronat sprawowało Starostwo Powiatowe.
Do udziału zgłoszono 55 uczniów z 15 szkół. Wśród nich znalazły się również przedstawicielki naszego gimnazjum . 25 X 2011 r. w auli WSGiŻ ul. Sękowskiego 1 odbyły się uroczyste eliminacje. Wiceprezes ds. kultury PTG „ Sokół 1893 „ Emilia Żola serdecznie przywitała wszystkich przybyłych gości .Podkreśliła ,że głównym założeniem konkursu jest uwrażliwienie na słowo Ojczyzna , po czym zachęciła do zaprezentowania wszystkiego , co najpiękniejsze i najważniejsze, czyli wierszy i piosenek o treści patriotycznej.
Młodzież wystąpiła w dwóch kategoriach : recytacja oraz piosenka i poezja śpiewana. Słuchacze w skupieniu słuchali pięknych słów o miłości do kraju płynących ze sceny. Nie zabrakło utworów takich poetów jak m.in. A. Asnyka ,K.I. Gałczyńskiego , J. Tuwima, K.K. Baczyńskiego. Poziom konkursu był bardzo wysoki , dlatego też jury czekało trudne zadanie. Po burzliwej naradzie komisja przyznała nagrody i wyróżnienia. Cieszymy się , że w ścisłej czołówce znalazły się nasze koleżanki :
w kategorii recytacja :

III miejsce zajęła Aleksandra Bednarz kl. II c - recytowała wiersz : fragment "Kwiaty Polskie” (opiekun p. Lidia Kutrybała )
wyróżnienie zdobyła Magdalena Maziarz kl. II a - recytowała wiersz : pt. "Polacy" ( opiekun p. Alina Łukaszek)

w kategorii piosenka :
II miejsce zajęła Angelika Paterak kl. Id - zaśpiewała utwór pt. "Biały krzyż"
III miejsce - Aleksandra Bednarz kl. IIc - zaśpiewała utwór pt. "Pytasz mnie"( opiekun p. Sylwia Kania).

Dziewczętom gratulujemy nagród i życzymy dalszych osiągnięć.