14 października 1773 PDF Drukuj Email
14 października 1773 roku Sejm Rzeczypospolitej zatwierdził Komisję Edukacji Narodowej - pierwszą w Europie państwową władzę oświatową, powołaną przez króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Był to wielki krok w tworzeniu polskiego szkolnictwa na szczeblach: podstawowym, średnim i wyższym. Od tej pory dzień 14 października uznawany jest, jako święto szkoły, powszechnie nazywane Dniem Nauczyciela.
Z tej właśnie okazji dnia 13 października br. w naszej szkole, odbyła się uroczysta akademia. Uczniowie naszego gimnazjum, pod opieką nauczycieli, przygotowali wspaniały pokaz umiejętności zarówno aktorskich, jak i wokalnych. Najwięcej emocji wzbudziła scenka, przedstawiająca lekcję, a szkolny zespół artystyczno - wokalny dał popis na najwyższym poziomie.
  Nie obyło się również bez podziękowań dla naszych drogich nauczycieli i pracowników szkoły. To dzięki nim możemy kształcić się i poznawać świat, możemy korzystać z tego wspaniałego daru, jakim jest nauka. Jeszcze raz, w dniu waszego święta, chcemy Wam drodzy nauczyciele za to Wszystko serdecznie podziękować.

Magdalena Zięba kl. 3 d