E-learning

 

NASZE SUKCESY

 

SOCRATES


 

WAŻNE STRONY

Bezpieczna Szkoła

http://bezpieczna-szkola.com/bezpieczna-szkola-2012-i-tura.html

BIP

SONDA

Co najchętniej robisz w czasie wolnym?
 
Zwiedzanie Muzeum Jadernych w Mielcu PDF Drukuj Email
11 i 12 października klasy IIB i IIA  pod opieką wychowawców odwiedziły Muzeum Historii Fotografii „Jadernówka” w Mielcu. Na muzealnym dziedzińcu dzieci mogły obejrzeć zdjęcia dawnego Mielca i jego mieszkańców, a wewnątrz budynku uczniowie wzięli udział w warsztatach polegających na wykonaniu TAUMATROPÓW -

zabawek  składających  się z dwóch sklejonych obrazków, a między nimi patyczek, który wprawia je w ruch. W trakcie obracania oba obrazy zlewają się w jeden i dzięki tej właściwości możliwe jest powstanie złudzenia optycznego. Później uczniowie zwiedzili dom najsłynniejszych mieleckich fotografów – Augusta i Wiktora Jadernych, zapoznali się z historią fotografii, oglądali pierwsze zdjęcia, aparaty oraz poznali triki stosowane przez dawnych fotografów. Dowiedzieli się również, jak powstawały pierwsze filmy i obejrzeli zabytkowe projektory. Uwieńczeniem pobytu w muzeum była się pamiątkowa sesja zdjęciowa z eksponatami z poprzedniego wieku.
Po wizycie w muzeum, czekała kolejna atrakcja – Park Sensoryczny w Mielcu. W parku dzieci odpoczęły i pobawiły się na placu zabaw korzystając z różnych atrakcji pobudzających zmysły.
Wycieczka dostarczyła drugoklasistom niezapomnianych wrażeń i wielu pozytywnych emocji.


 
Byjoomla Synegy Font changer Byjoomla Synegy Font changer Byjoomla Synegy Font changer

Wolontariat


Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa


Laboratoria przyszłości

logotyp-laboratoria.png - 16.13 Kb

MAPA KULTURY

 

KOMISJA EUROPEJSKA


 

FRSE

Erasmus+

eTwinning

KOŁO MUZYCZNE


 

KOŁO EKOLOGICZNE

 

WERSJE JĘZYKOWE

GOŚCIMY

Naszą witrynę przegląda teraz 15 gości