SUKCESY LITERACKIE NASZYCH UCZENNIC PDF Drukuj Email
15 czerwca 2023 r. w sali widowiskowej Ośrodka Kultury w Grochowem odbyło się uroczyste podsumowanie XXIII edycji Powiatowego Konkursu „Wydajemy własną książkę” organizowanego pod patronatem Starosty Powiatu Mieleckiego.
Wśród nagrodzonych uczestników konkursu znalazły się cztery uczennice naszej szkoły.
Julia Roman- uczennica klasy 8a otrzymała nagrodę  za dobrze poprowadzoną narrację w historii trzymającej w napięciu w książce  ,,Autor”. Kinga Budak – uczennica klasy 6 otrzymała nagrodę za ilustracje i okładkę książki ,,Różane serce”.
Wyróżnienia w konkursie otrzymały Nicol Ciejka -uczennica kl. 8a - za książkę ,,Kwiaty życia” oraz Gabriela Białek – uczennica klasy 6- za książkę ,,Zakochałam się w zabójcy”.
Po uroczystym podsumowaniu, odebraniu dyplomów , nagród i podziękowań,  można było obejrzeć wystawę książek nadesłanych na tegoroczną edycję, a także kilkunastu prac, które powstały w poprzednich edycjach.  Wystawa prezentowała również  prace, które otrzymały tytuł ,,Złotej Książki”.
Konkurs  od lat cieszy się popularnością wśród uczniów. Stworzenie własnej książki wymaga dużo pracy i poświęceń.  Jak podkreśliła komisja:  ,,poziom tegorocznych książek był wysoki, wykonane były estetycznie i z pomysłem”.
 Gratulujemy nagrodzonym i wyróżnionym uczestnikom.