Z wizytą na poczcie PDF Drukuj Email
poczta_1b_004_2023.jpg - 143.77 KbJak ważna jest praca pocztowców dowiedzieli się uczniowie klasy IB, którzy odwiedzili Urząd Pocztowy w Chorzelowie. Z wielkim zainteresowaniem dzieci obejrzały pomieszczenia poczty, słuchały informacji o pracy urzędnika pocztowego i uświadomiły sobie, jak wielkie znaczenie ma ten urząd w życiu codziennym mieszkańców naszej miejscowości. Uczniowie dowiedzieli się, że można tam nie tylko wysłać list czy paczkę, ale także zapłacić rachunki, pobrać pieniądze, zaprenumerować czasopisma czy kupić ciekawą książeczkę. Poznały jaka jest droga listu od nadawcy do adresata, różne rodzaje listów: zwykłe, polecone, ekspresowe, lotnicze, rodzaje znaczków i kopert na przesyłki.

Bardzo dziękujemy Pani Urzędnik Poczty za miłe przyjęcie i ciekawą lekcję.