Mała Biesiada Matematyczna PDF Drukuj Email
 342070547_623909249582005_9191938774586927744_n.jpg - 30.87 Kb14 kwietnia bieżącego roku uczniowie klas 8 wzięli udział w Małej Biesiadzie Matematycznej organizowanej przez Zespół Szkół Technicznych w Mielcu.
    Celem spotkania było rozwijanie zainteresowań matematycznych oraz integracja zespołów. Ósmoklasiści  pracowali zespołowo, rozwiązywali ciekawe zadania matematyczne, mieli możliwość wykazania się swoją wiedzą i umiejętnościami. Organizatorzy przygotowali rozgrywki matematyczne, a na zwycięzców czekały upominki. Wygrywały zespoły, które jako pierwsze w pełni rozwiązały poszczególne zadania. Jednym z takich zespołów byli reprezentanci naszej szkoły.  Uczestnicy mieli okazję wysłuchać prezentacji ucznia z Włoch, będącego uczestnikiem wymiany międzynarodowej, obecnie uczącego się w ZST. Prezentacja dotyczyła zastosowania rozwiązań matematycznych w zabytkowej architekturze włoskiej.
Naszą szkołę reprezentowali: Agata Maziarz, Stanisław Maziarz i Kacper Załucki z opiekunem panią Marią Zięcina.
Organizatorom biesiady dziękujemy za mile spędzony czas.