Spotkanie ze strażakami PDF Drukuj Email
22 czerwca w naszej szkole gościli strażacy. Uczniowie klas I-III  dowiedzieli się, na czym polega praca strażaka, ale również zobaczyli wszystkie sprzęty wykorzystywane w czasie akcji. Wykazali się wiedzą na temat bezpiecznego zachowania oraz znajomością numerów alarmowych. Dzieci w spróbowały swoich sił w czasie praktycznych ćwiczeń ewakuacji poszkodowanego oraz gaszenia pożaru.
Mogły poczuć się jak strażak wsiadając do wozu strażackiego. Spotkanie było niezapomnianym przeżyciem, ale też uświadomiło dzieciom, jak ważne jest bezpieczne i rozsądne zachowanie. Dziękujemy strażakom za tę ciekawą poglądową lekcję.