E-learning

 

NASZE SUKCESY

 

SOCRATES


 

WAŻNE STRONY

Bezpieczna Szkoła

http://bezpieczna-szkola.com/bezpieczna-szkola-2012-i-tura.html

BIP

SONDA

Co najchętniej robisz w czasie wolnym?
 
Projekt Emocja PDF Drukuj Email
13.jpg - 203.71 KbKlasy „0”, 4a, 5a, 7a i 8c zakończyły realizację rocznego międzynarodowego projektu edukacyjnego „Emocja”, którego celem było wspieranie rozwoju emocjonalnego i społecznego dzieci i młodzieży. Każda grupa wiekowa realizowała, w ramach 4 modułów, dostosowane do siebie zadania.  
W module „Kreatywność” głównym celem było rozbudzanie wiary dzieci we własne możliwości i rozwijanie swojej twórczej strony. Moduł „Wyobraźnia” pobudzał wyobraźnię twórczą, fantazję i kreatywność. Natomiast podczas „Mocy Słów” uczniowie rozwijali umiejętności funkcjonowania społecznego poprzez rozwój kompetencji komunikacyjnych, życzliwość, wrażliwość na potrzeby innych, poszanowanie dla odmienności. Celem zajęć modułu „Empatia” było podniesienie poczucia własnej wartości, trening umiejętności postawienia się na czyimś miejscu, próba przyjęcia perspektywy drugiej osoby.
Klasa 4a i 8c  rozszerzyły swoje działania realizując zadania w ramach innowacji pedagogicznej „EkoEmocja” . Przykładem tych działań w kl.4 było tworzenie przestrzennych obrazów z plastikowych zakrętek, „ożywianie” darów natury, zbiórka karmy dla schroniska dla zwierząt w Mielcu, wykonanie ozdób świątecznych z recyklingu, wykonanie karmników czy zorganizowanie Zielonego Dnia, podczas którego obowiązywał zielony strój oraz każdy z członków klasy przygotował dla siebie posiłek z zielonych, zdrowych produktów.
Dodatkowo, w ramach realizacji zadań projektowych, klasa 4 wzięła udział w akcji „Kartki z Iskierkami Emocji”. Polegała ona na stworzeniu kartek świątecznych, którymi wymienili się z rówieśnikami ze Szkoły Podstawowej im. Pokoju z miejscowości Żarki Letnisko. Uczniowie wzięli również udział w akcji „Zapal się na niebiesko”, podczas której rozmawiali na temat osób z autyzmem oraz innymi niepełnosprawnościami. Uruchamiali także swoje zmysły przechodząc przez ścieżkę sensoryczną.


 
Byjoomla Synegy Font changer Byjoomla Synegy Font changer Byjoomla Synegy Font changer

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa


Wolontariat


MAPA KULTURY

 

KOMISJA EUROPEJSKA


 

FRSE

Erasmus+

eTwinning

KOŁO MUZYCZNE


 

KOŁO EKOLOGICZNE

 

WERSJE JĘZYKOWE

GOŚCIMY

Naszą witrynę przegląda teraz 28 gości