Baw się z nami PDF Drukuj Email
2 czerwca uczniowie klas III naszej szkoły wzięli udział  w Powiatowych  Igrzyskach  Dzieci w Konkursie "Baw się z nami". Wydarzenie organizował Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Mielcu. Zawody zostały rozegrane na hali sportowej  SP nr 9 w Mielcu.  Drużyna liczyła 10 zawodników (4dziewczynki i 4 chłopców) oraz 2  zawodników rezerwowych. Rywalizowaliśmy z 7 drużynami powiatu mieleckiego w  regulaminowych  konkurencjach: bieg sztafetowy, konkurs rzutów piłeczką do worka, drużynowy skok w dal z miejsca, biegi z przeciąganiem szarfy, wyścigi z zamianą piłek, strzały do bramki. O wynikach drużyn decydowały czasy lub zdobyte miejsca w poszczególnych konkurencjach. Uczniowie wykazali się ogromnym zapałem w podjętym wyzwaniu i zdobyli IV miejsce. Poprzez udział w rywalizacji sportowej uczyły się zasad czystej gry według ściśle określonych reguł, solidnej współpracy w zespole oraz poszanowania przeciwnika.