Święto Konstytucji 3 maja Drukuj Email
W tym roku obchodziliśmy 231. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w różnych wydarzeniach, ukazując swoją patriotyczną postawę.
Podczas uroczystego apelu uczczono Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz święto uchwalenia Konstytucji  3  maja. Na początku wspólnie odśpiewano hymn narodowy, następnie uczniowie zaprezentowali scenkę obrad sejmiku uczniowskiego.
Nie zabrakło postaci króla- Stanisława Augusta Poniatowskiego, w którego rolę wcielił się uczeń kl. V, odczytując fragment preambuły. Zespół muzyczny zaprezentował utwory: ,,Witaj majowa jutrzenko”, ,,Polska pachnie bzami” oraz polską, ludową piosenkę ,,W moim ogródecku”. Podczas apelu mogliśmy usłyszeć także recytację pięknych, patriotycznych utworów lirycznych.
3 maja społeczność naszej szkoły tradycyjnie uczestniczyła w gminnych obchodach święta Konstytucji 3 maja. Uczestniczyliśmy we mszy świętej w intencji Ojczyzny w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin  w Chorzelowie, a następnie w uroczystym pochodzie udaliśmy się pod Miejsce Pamięci Poległych w Obronie Ojczyzny.
W związku z obchodami narodowego święta Konstytucji 3 maja, w naszej szkole odbył się również konkurs ,,Ziemia rodzinna”. Uczniowie z klas I- V chętnie wzięli w nim udział. Przygotowali ciekawe prace plastyczne, za które otrzymali nagrody i wyróżnienia.
M.G.