Myślę, więc nie śmiecę PDF Drukuj Email
W tym roku szkolnym nasza szkoła po raz kolejny włączyła się czynnie do akcji „ Sprzątanie Świata – Polska 2021”.
Tegoroczne hasło 28 edycji brzmiało „ Myślę, więc nie śmiecę”. Celem akcji była dbałość o czystość środowiska i ograniczenie ogromnych ilości wytwarzanych odpadów.
Członkowie Szkolnego Koła Ekologicznego „ Ekofani” wraz z opiekunkami p. L. Kutrybałą i p. E. Pieróg zaplanowali szereg przedsięwzięć, do których zachęcili całą młodzież.
W dn. 17.09. – 19.09. 21 r. zaprosili do wzięcia udziału w akcji środowiskowej ph.„ Sprzątając własne podwórko i najbliższą okolicę, sprzątamy naszą małą Ojczyznę”.
29.09.21 r.przygotowali apel dla uczniów ph. „ Myślę, więc nie śmiecę”.
Zorganizowali również 2 konkursy ekologiczne: konkurs plastyczny pt. „ Jak ograniczyć produkcję śmieci” oraz konkurs literacki na zredagowanie listu pt. „ Nie śmiecę, bo…”.
Wpłynęło wiele ciekawych prac, które zostały nagrodzone.