„Bezpieczne Wakacje” PDF Drukuj Email
Rozpoczynają się wakacje, czas wypoczynku na świeżym powietrzu. Aby nadchodzący wolny czas był przyjemny,  należy szczególnie pamiętać o bezpieczeństwie. 23 czerwca 2021 r. funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Mielcu i ratownicy Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Mielcu odwiedzili Szkołę Podstawową w Chorzelowie, żeby przypomnieć najmłodszym uczniom o zasadach bezpieczeństwa podczas zbliżających się wakacji.

Policjanci wykorzystując makietę ruchu drogowego przeprowadzili pogadanki edukacyjne na temat bezpiecznego przejścia przez jezdnię, poruszania się na drogach, wypoczynku nad wodą i w domu. Zwrócili szczególną uwagę na konieczność zakładania kasków ochronnych i odblasków oraz przypomnieli o nowych przepisach obowiązujących pieszych, rowerzystów i kierujących hulajnogami elektrycznymi.

Ratownicy przedstawili na fantomach do nauki resuscytacji kolejne kroki udzielania pierwszej pomocy w sytuacji zagrożenia życia. Poprzez interakcję z dziećmi zapoznali najmłodszych z ogniwami „łańcucha przeżycia.

Kolejnym ważnym punktem spotkania było uroczyste rozstrzygnięcie konkursu „Ratujemy życie” zorganizowanego pod patronatem Wójta Gminy Mielec. Konkurs przeznaczony dla uczniów klas I – III miał na celu przedstawienie w formie plastycznej wiedzy najmłodszych na temat udzielania pierwszej pomocy w sytuacji zagrożeń.

Nagrody w konkursie wręczyli: Wójt Gminy Mielec – p. Józef Piątek, Z-ca Komendanta Powiatowego Policji w Mielcu – podinspektor Grzegorz Bajda i gospodarz spotkania – dyrektor Zespołu Szkół w Chorzelowie – p. Mirosława Wydro.

Laureaci naszej szkoły to:
I miejsce – Julia Rak z kl. 3a
II miejsce – Julia Trznadel z kl. 1b
III miejsce – Oliwier Rębisz z kl. 3a

Jury przyznało również 15 wyróżnień. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody, dyplomy i upominki ufundowane przez Wójta Gminy Mielec oraz Powiatową Komendę Policji w Mielcu.

Po obejrzeniu wystawy pokonkursowej uczniowie klas 0 – III mogli porozmawiać z ratownikami i policjantami oraz obejrzeć pojazdy i sprzęt ratowniczy i policyjny, przekonać się jak ważna jest praca ratownika i policjanta.

Dziękujemy Komendzie Powiatowej Policji w Mielcu, Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Mielcu oraz Wójtowi Gminy Mielec za tak profesjonalnie przeprowadzoną akcję, która z pewnością pomoże uczniom naszej szkoły bezpiecznie spędzić zbliżające się wakacje.
J.G.
fot. S. K.