"Oszczędzam wodę" PDF Drukuj Email
W klasie Ia realizowany był program edukacyjny "Szkolne przygody gangu fajniaków" mający na celu promowanie postaw ekologicznych wśród dzieci oraz uczenie ich troski o środowisko każdego dnia. Wraz z sympatycznymi fajniakami dzieci poznawały żywioł natury: wodę.

Na podstawie filmu "Fajniaki i supermoc natury" zapoznały się z bohaterami programu. Uświadomiły sobie jak wielkim skarbem dla ludzi, zwierząt i roślin jest woda oraz jak niewiele jest wody nadającej się do spożycia na kuli ziemskiej. Następnie obserwowały eksperymenty z wodą „Oszczędzamy kropelkę”. Dzieci obejrzały film pt. "Fajniaki oszczędzają wodę" oraz wysłuchały fragment książki "Gang fajniaków i miasto marzeń". Na ich podstawie zastanawiały się, jak same mogą oszczędzać wodę. Podsumowaniem programu będzie klasowy konkurs plastyczny „Oszczędzam wodę”.
R. Ż.