Mikołajki w klasach I - III PDF Drukuj Email
6 grudnia przypada dzień Świętego Mikołaja. W tym roku dzieci z klas I - III inaczej obchodziły ten dzień. Podczas zdalnych zajęć obejrzały prezentację o życiu i działalności świętego przed wieloma wiekami. Wspólnie odgadywały zagadki, rozwiązywały krzyżówki i łamigłówki aby utrwalić wiadomości o życiu i pracy biskupa Mikołaja.

Uczniowie każdej klasy śpiewali mikołajkowe piosenki i wykonali prace plastyczno-techniczne przedstawiające postać Świętego Mikołaja.
Ponadto dzieci wysłuchały pogadanek o pomaganiu starszym, potrzebującym, chorym i samotnym, szczególnie w okresie świątecznym. Zapoznały się z wartościową pomocą wolontariatu działającego w naszej szkole. Obejrzały przesłanie Świętego Mikołaja, który poprosił dzieci, aby były zawsze dobre i życzliwe w stosunku do innych. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że wspaniale jest się dzielić dobrocią i obdarowywać innych upominkami. Przypomniały o akcji „Szlachetna paczka”, w której część uczniów wzięła udział.

Na koniec, jak co roku, zrobiliśmy wspólne pamiątkowe zdjęcia wystrojeni w mikołajkowe czapki i gadżety. Święty Mikołaj nie zapomniał o żadnym dziecku, odwiedził wszystkich w domu i swoimi prezentami sprawił wiele radości.
Nauczyciele klas I - III